Zobni implantati oziroma zobni vsadki se uporabljajo za nadomeščanje izpadlih zob. Saj čeprav pride do izgubitve zoba, ni potrebno da ostanemo brez. Pri tem nam pomaga tehnologija, s svojim napredkom pa nam je tehnologija omogočila, da so zobni implantati vse bolj pogosti. Implantat je res najbolj učinkovito nadomestilo izgubljenih zob.

zobni implantat

Implantat je dolg med 8 in 16 mm, ti se vstavijo v vašo čeljustno kost, tu nadomeščajo korenino zoba. Implantat se uporablja za nadomeščanje odpadlih oziroma izgubljenih zob ali pa tudi več zob, včasih pa tudi za zobno protezo. Implantati skupaj s kostjo zrastejo in vam ne povzročajo alergijskih reakcij, saj so ti narejeni iz kovine titana. Ta kovina pa je biokompatibilna.

Implantat vam bo omogočal dobro estetsko in seveda tudi funkcionalno rehabilitacijo. Zagotavljamo vam, da ne boste imeli občutka, da imate v sebi nekaj tujega, poleg vsega tega pa vam omogočajo tudi osteopercepcijo in vam preprečujejo izgubo kosti – atrofijo, do katere velikokrat pride ob brezzobosti. Če pa uporabljate snemljivo zobno protezo, vam ta omogoča dobro sidranje in nebo vam povzročal dodatnih težav.

Zobni vsadki so najbolj pogosti pri tistih ljudeh, ki so nedavno izgubili eden ali več zob. Večina ljudi si ne želi biti brezzobih, zato se odločijo za implantacijo. Implantat lahko vstavijo samo, če je na voljo dovolj kosti, če pa ne, bodo vašo kost dogradili s kirurškim posegom.

Življenska doba zobnih implantatov je odvisna od vaše osebne ustne higiene, ta mora biti ustrezna s osebne in profesionalne strani vašega zobozdravnika. Tako da lahko rečemo, da se njihova doba ne razlikuje preveč od lastnih zob. Po zobni implantaciji svoje paciente redno kontrolirajo, saj je njihov cilj, da bodo vsadke oziroma implantate ohranili doživljensko.

Sama implantacija je manjši kirurški poseg, ki je skoraj vedno popolnoma uspešen. Seveda pa lahko tudi pri tem pride do kakšnih manjših komplikacij, ki bi lahko zahtevale manjše kirurške posege.